Для батьків












  

Про інтернет-залежність

Підтримання здорового балансу між засобами розваг та іншими видами діяльності в житті дітей було завжди проблемою для батьків. Internet зробив це завдання ще більш складним. Можливості, які надає Internet для спілкування та онлайнових ігор, означають, що багато дітей і підлітків втрачають відчуття часу, знаходячись в онлайні. Ось кілька порад, як можна допомогти вашим дітям встановити здоровий баланс між використанням Internet та іншими видами діяльності

  • У розмові з дитиною, в якої є ознаки інтернет-залежності, важливо не протиставляти інтернету реальне життя, а показати, як вони можуть доповнювати одне одного! Ваша дитина безмірно захоплена іграми-стрілялками? Чудово, запропонуйте їй стати сильним героєм не тільки на екрані мобільного телефону або монітора, а насправді зайнятися спортом, навчитися прийомам самооборони тощо. Сходіть разом у спортзал, зіграйте в підходящу спортивну гру.
  • Важливо правильно використати властиву кожній дитині рису – цікавість! Добре знаючи свою дитину, ви обов'язково знайдете в навколишньому світі речі, які її неодмінно зацікавлять.
  • Розробіть правила використання Інтернету. Постарайтеся встановити такі часові обмеження на роботу в Інтернеті, щоб у дитини залишався час для інших занять і, головне, для фізичної активності. Комп'ютер краще розміщати не в дитячій кімнаті, а в кімнаті для дорослих. Тоді у вас буде більше можливостей слідкувати за тим, що дитина на ньому робить.
  • Обов'язково проаналізуйте свою поведінку – чи не занадто багато часу Ви проводите в Інтернеті? Адже діти прагнуть брати приклад зі своїх батьків.

       Поради батькам щодо безпечного використання

                                     мережі Інтернет 

      Інтернет – це така ж реалія нашого життя, як телефон або телевізор. Далеко не всі батьки нашого освітнього закладу усвідомлюють, наскільки важливу роль відіграє Інтернет в житті їхніх дітей. Варто прийти до розуміння, що батьки учнів несуть таку ж відповідальність за поведінку своїх дітей в Інтернеті, як і на вулиці. Інакше діти можуть зіткнутися із цілком реальними негативними результатами віртуального спілкування.

 Через те, пропонуємо батькам ознайомитися з актуальною інформацією, для збереження здоров’я дітей.

                                  5 простих правил для батьків

Підвищуйте власну комп'ютерну та інтернет-обізнаність.

Опановуйте Інтернет разом із дитиною.

Станьте другом дитині у соціальній мережі, або попросіть близьких знайомих зробити це.

Встановіть «Батьківський контроль». Регулярно оновлюйте антивірус.

Створіть територію безпечного Інтернету. Використовуйте поновлюваний перелік безпечних для дитини сайтів.

Цікаві цифри, факти, події (за матеріалами наукових досліджень)

78% українських дітей старше 6 років користуються Інтернетом;

24% батьків не знають про те, що їхні діти виходять в Інтернет через мобільні телефони;

9% батьків не підозрюють, що їхні діти виходять в Інтернет через мобільні телефони батьків;

8% батьків не знають, що їхні діти відвідують Інтернет-клуби;

27% дітей зізналися, що в Інтернеті з ними контактували незнайомці, третина з них пішли на контакт;

28% висилали фото віртуальним знайомим;

7% ділилися в Інтернеті інформацією про сім’ю.

                             Поради для батьків

   Нові технології змінили засоби й способи спілкування, але не зменшили важливості сімейних розмов про безпеку. Нижче наведено кілька порад, що допоможуть вам обговорити з дитиною питання безпеки онлайн.

    Поясніть дитині, що в мережі діють такі самі правила, що й у реальному житті.

      З іншими слід поводитися так, як хочеш, щоб поводилися з тобою. Так само, як ви навчили дитину роззиратися в обидва боки, перш ніж переходити дорогу, і одягати шолом перед велопрогулянкою, навчіть її думати, перш ніж поширювати вміст онлайн.

    Намагайтеся бути добрим прикладом для наслідування.

    У мережі, як і в реальному житті, діти слухатимуть вас, лише якщо ви самі робите те, чого вимагаєте від них. Якщо ви встановили часові обмеження на використання соціальних мереж чи Інтернету (наприклад, повна заборона після 22:00), дотримуйтеся тих самих правил.

    Не відкладайте питання соцмереж на потім.

    Як показують дослідження, багато дітей уже з шести років мають доступ до смартфонів або планшетів. У мережі, як і в реальному житті, важливо якомога раніше закласти основу для діалогу та спілкування з дітьми. Ще до того, як діти приєднаються до соцмереж, поговоріть із ними про технології. Якщо ваш підліток має обліковий запис Facebook, вам варто стати друзями в цій мережі.

     Використовуйте важливі моменти як слушні нагоди.

     Наприклад, коли дитина отримує свій перший мобільний телефон, доцільно відразу встановити основні правила. Коли дитина досягне відповідного віку, щоб зареєструватися на Facebook, варто поговорити з нею про безпечне поширення інформації. Коли дитина отримає водійські права, слід обговорити з нею небезпеку обміну текстовими повідомленнями за кермом.

       Довіряйте собі.

     Здебільшого поведінку в мережі слід регулювати такими ж виховними методами, що й поведінку в реальному житті. Якщо ваша дитина найкраще сприймає обговорену угоду, можна укласти й підписати договір. Або, можливо, дитині просто потрібно пояснити основні правила.

      Попросіть дитину навчити вас.

     Не зареєстровані у Facebook? Можливо, вам цікаво спробувати сервіс потокового відтворення музики? Якщо ваші діти знайомі з цими додатками та сайтами, це може стати чудовим приводом для спілкування. Крім того, це слушна нагода обговорити питання безпеки, конфіденційності та захисту даних онлайн. Наприклад, налаштовуючи власний обліковий запис Facebook, ви можете розпитати дитину про параметри конфіденційності. Як відомо всім батькам, дитина, найімовірніше, залюбки стане вашим учителем.

  Цей список може не враховувати всіх особливостей вашої сім’ї, але допоможе зробити перші кроки в спілкуванні на цю тему.

       


 

Немає коментарів:

Дописати коментар